ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12757165
*
nr 1275 7165
Spegel
45x41 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:29:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 14:32:52
1
200 kr
16/9 18:05:33
2
200 kr
16/9 18:05:33
1
200 kr (Budbetjänt)
16/9 18:06:12
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1275 7165
Spegel
45x41 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 14:32:52 | 1 | 200 kr |
16/9 18:05:33 | 2 | 200 kr |
16/9 18:05:33 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/9 18:06:12 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53